Jak vycházet s kolegy z práce

Dobré vztahy na pracovišti nám práci zpříjemňují, ať už pracujeme v jakémkoliv oboru. Pracujete jako realitní makléř? Těšíte se na kolegy do práce, nebo jste raději, když je nevidíte? Jak vycházet s kolegy z práce?

Vztahy na pracovišti

Jsou profese, v rámci kterých je nutné trávit s kolegy veškerý svůj čas. Některé profese dokonce vyžadují práci v týmu. Budete-li mít v takové práci negativní vztahy s kolegy, odrazí se to nejen na vašich osobních vztazích, ale i na kvalitě práce. I z tohoto důvodu se pořádají tzv. teambuldingy, které vedou ke zlepšování vztahů na pracovišti a k posilování týmové práce.

Realitní makléř tráví velkou část své pracovní doby v terénu, a tak sdílí méně času společně s kolegy. Přesto i v této profesi je důležité dobře s nimi vycházet. Přispívá to k lepší atmosféře. Málokomu se dobře pracuje někde, kde panuje dusno a zášť.

U práce realitního makléře je situace složitější v tom, že kolegové si často konkurují, což může vést k antipatiím. Nepodporujte je.

Jak vycházet s kolegy z práce

Jak se chovat k ostatním realitním makléřům, když se sejdete na pracovišti? Buďte příjemní a vstřícní, ale vyhněte se nadměrné familiárnosti. Nesdělujte příliš důvěrné informace o vás a nevyzvídejte důvěrnosti od kolegů. Takové informace do práce nepatří.

Nerozebírejte ani zakázky, na kterých pracujete. Když už se o nich bavíte, tak pouze okrajově. Nezabíhávejte do podrobností. Mohlo by se to obrátit proti vám.

Budete-li s kolegy komunikovat, nemluvte jen o sobě. Zajímejte se o druhé. I v tomto bodě si však dávejte pozor. Je dobré projevovat zájem o druhé, ale kolega to nesmí vnímat jako vlezlost.

Nesklouzávejte v komunikaci k pomlouvání, ať už jiných kolegů či nadřízených. I na to byste mohli doplatit.

Jak už jsme si zmínili, realitní makléři se navzájem mohou považovat za konkurenty a snažit se mezi sebou soutěžit. Zdravá konkurence neuškodí, ale udržujte ji v mezích.

Někdy to může být těžké, přesto se snažte nepodporovat antipatie. V případě, že se vám bude dařit lépe než kolegovi, nedávejte příliš na odiv své úspěchy. Je-li tomu naopak, nemějte zášť ke kolegovi jen proto, že má větší úspěch.

Ne vždy je snadné vycházet s kolegy.  Samozřejmě velkou měrou záleží na tom, zda i ostatní budou mít zájem vycházet s vámi.