Příprava na první obchodní schůzku

Na první obchodní schůzce záleží v každém oboru a měl by se na ní výrazně soustředit i realitní makléř. Jak se připravit na svou první obchodní schůzku?

Jak se připravit na první obchodní schůzku

První schůzka v práci realitního makléře je nejdůležitější. Klient si během ní vytvoří svůj názor na vás. V případě, že z jakéhokoliv důvodu bude s vámi nespokojený, neuzavře s vámi spolupráci.

V nemovitostech jde o velké peníze, takže je logické, že si lidé hledají realitního makléře, ke kterému budou mít důvěru, ať už se týká odborných znalostí a schopností, ale mnohdy si klienti vybírají i podle osobních sympatií.

Věnujte proto přípravě na první obchodní schůzku velkou pozornost. A na co byste se měli při přípravě soustředit? Připravte si odborné informace, které budou klienta během schůzky zajímat. Abyste se dokonale připravili, musíte vědět, co bude předmětem obchodní schůzky. Ujasněte si to s dotyčným při jejím sjednávání.

Ať už jednáte s jakýmkoliv klientem, měl by z vás mít pocit, že jste profesionálem na svém místě. Připravte se i na různé otázky, které může klient mít. Budete-li se pečlivě věnovat přípravě, minimalizujete riziko, že vás klient něčím zaskočí.

Před první (ale i každou jinou) obchodní schůzkou si udělejte představu o svých cílech a prostoru pro vyjednávání (co je pro vás jako realitního makléře přijatelné). Někdy lze dělat ústupky, ale ne vždy a za každou cenu. Měli byste si také stanovit časové omezení schůzky a další faktory, které obchodní schůzku ovlivňují.

První dojem

Nezapomeňte, že první dojem je podstatný a nic ho nenahradí. Soustřeďte se, aby byl co nejlepší. K tomu přispěje i vaše celkové vzezření. Buďte dobře a čistě oblečení. Na každém detailu si dejte záležet.

Usmívejte se a myslete na to, že o vás hodně vypoví i vaše neverbální komunikace. Záleží např. i na stisku ruky. Měl by být krátký a pevný. Při schůzce seďte či stůjte rovně. Budete-li se hrbit, nevytvoříte dobrý dojem. Vyhněte se rovněž nadměrné gestikulaci, nervózním pohybům atd.